fbpx

Przykłady rozmów bez emocji

W rozmowach kontrolowanych pojawiać się będą, przykładowe konwersacje z dzieckiem, zasłyszane przeze mnie na ulicy, w tramwaju, sklepie, czy placu zabaw, przeczytane w książkach, artykułach, magazynach, blogach, gdziekolwiek indziej w internecie, lub po prostu przeze mnie wymyślone. Bez oceniania, bez karcenia, bez przytyków, każdy ma prawo do wychowania swojego potomstwa według własnego uznania. Będą podane tylko przykłady rozmów, które można zastąpić innymi słowami, metodami, empatyczną postawą. Jeśli chcemy aby nasze dzieci w przyszłości radzili sobie ze swoimi emocjami, to trzeba im pokazać przykłady, jak my sobie z nimi radzimy. Krzyk, bicie, straszenie oraz jakakolwiek inna przemoc psychiczna bądź fizyczna, jest po prostu, niepotrzebna i ZAKAZANA.

Nikogo nie przymuszam do praktykowania publikowanych przeze mnie przykładów, ale namawiam do refleksji, czy napewno wszyscy jesteśmy na dobrej drodze wychowawczej, naszych maluchów. Dodam jeszcze fakt, to że  sam wymyślam wersję zastępcze rozmów, wcale nie oznacza, że udaje mi się wszystko zastosować w domu. Dzieci czasami (a właściwie częściej niż czasami) potrafią nas zaskoczyć kreatywnością wypowiedzi, więc nie ma co się łudzić, idealnie nigdy nie będzie.

Śmiem podejrzewać, że skoro odwiedziliście tą stronę, albo inne ciekawe blogi, to chociaż w małym stopniu szukacie inspiracji, porady, przykładów. A nawet jeśli weszłaś/eś tu z nudów, to polecam przeczytać jedną z przykładowych rozmów o tutaj.

 

 

 

Photo by Jordan Whitt on Unsplash

Reklamy
%d bloggers like this: