Program Dobry Start, czyli kolejne „plus+” dla rodzin.

Napisałem do tej pory tylko jeden wpis dotyczący polityki, po którym nie chciałem już więcej dotykać tego zagadnienia. Niestety, jak mi rozum podpowiada pisz chłopie, no to wyboru większego nie miałem.

Tutaj mój poprzedni post „polityczny”

Serial, a życie

Jestem wielkim fanem serialu „Ranczo”. Mogę śmiało powiedzieć, że gdybym ten czas, który spędziłem oglądając te same odcinki w kółko, spędził na pisaniu, tak jak teraz, to dzisiaj, byłbym w innym miejscu, a nie na początku „wielkiej kariery” (niepolitycznej rzecz jasna:)

No ale wracając do wątku, to co ma Ranczo do polityki, wie chyba każdy, który oglądał ten serial. Wszystko co widzimy na scenie politycznej w Polsce, jest chyba żywcem (przepraszam za wyrażenie) zerżnięte ze scenariusza kultowego serialu. Ja nie wiem jakie są fakty, są to tylko moje subiektywne przemyślenia. Dlatego proszę mnie źle nie zrozumieć, ale im więcej przeglądam pomysłów naszego rządu, tym częściej dochodzę do tego wniosku. Otóż, albo scenariusz omawiany był z przedstawicielami w sejmie, albo ktoś kierował się serialem, szykując program polityczny.

Oczywiście nie możemy życia porównywać do serialu, jest to tylko taka mała dygresja z mojej strony, żeby rozluźnić atmosferę, przed wątkiem głównym jakim jest nowy program, naszych rządzących, a mianowicie Program Dobry Start, albo potocznie mówiąc „300+”. Jest to taki dodatkowy zastrzyk gotówki dla rodzin, których dzieci idą do szkoły, czyli według MEN’u dla 4.6 miliona uczniów w całej Polsce (źródło)

Co jak gdzie i skąd?

Nie mam dziecka w szkole, mój malec jeszcze w przedszkolu, więc najprędzej za 3 lata sięgnie mnie zaszyt korzystania z dobroci, jaką oferuje nam kochany kraj, o ile program ten dalej będzie funcjonował. Czytałem także, że podręczniki są darmowe w szkołach, co akurat wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem. W kolejnym roku szkolnym dzieci ponownie skorzystają z tego przywileju, o czym zapewnia nas MEN (źródło)  Nie wiem jak to wygląda w praktyce, nie mieszkam jeszcze w Polsce, więc nie jestem na bieżąco z faktami, ale idea brzmi świetnie. O programie 500+ pisać nic nie trzeba, bo wszystko zostało już napisane.

dobry start

Na stronie, na której można złożyć wniosek o dotację w wysokości 300zł, można znaleźć także inne ciekawe informacje. Nazwy nie mogli sobie lepszej wymyślić „Emp@tia”.  Wystarczy wejść i kliknąć w pole Program Dobry Start, wypełnić wniosek i gotowe. Szacuje się, że 40%, z upoważnionych do korzystania z tego przywileju odbierze swoje pieniądze. Wnioski składać można od 1-ego lipca 2018 roku online, a od 1-ego sierpnia można będzie to zrobić w wersji papierowej, ale o tym możecie przeczytać na ich stronie.

Dla wielu rodzin, będzie to dodatkowy zastrzyk gotówki na codzienne wydatki, ponieważ tak samo jak w przypadku 500+, nikt cię nie sprawdzi na co wydajesz pieniądze. Ale nie róbmy z naszych rodaków, chciwych i nieuczciwych ludzi. Większość przeznaczy te pieniądze na dodatkowy „ekwipunek” w jaki trzeba zaopatrzyć naszych maluchów, którzy dzielnie od września przekroczą próg szkoły i podejmą trud nauki.

Uwaga będzie kontrowersyjnie

Tutaj wkroczę na ścieżkę wojenną, pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami partii rządzącej. Zastanawiam się dlaczego PIS kroczy tą drogą. Przecież mamy deficyt w budżecie, może nie taki jak za czasów poprzednich władz, ale jednak. Szacuje się, że deficyt w 2017 roku wyniósł około 25,4mld złotych, czyli dokładnie tyle ile rząd przeznacza rocznie na program 500+.

Nie, nie mówię, żeby go zabrać, tylko że mogliby się zastanowić jak załatać dziurę, zamiast wkładać kolejne 1,36mld złotych w kieszenie Polaków.

Nie chcę wyjść na hipokrytę, sam z tego skorzystam, jeśli za 3 lata będzie taka możliwość. Chodzi mi tylko o to, czy oni, aby nie za bardzo żerują na ludzkiej chciwości. Jest w nas w końcu taka łapczywość na darmową kasę. Przecież jak nam wkładają to nie odmówimy i jeszcze będziemy ich zachwalać jacy oni są dobroduszni.

Taka mnie refleksja dopadła w tym temacie, więc postanowiłem się podzielić. Wybory już za rok, więc trzeba się jakoś przypodobać większości społeczeństwa, z której 85%, nie ma pojęcia co dzieje się w kraju i jak działa rząd, (tak, ja też wiele nie wiem), także nie podoba mi się takie zachowanie naszych przedstawicieli. Tutaj wtrące cytat z wyżej wspomnianego serialu:

„I tak sprytnie to zredagować, żeby ten co przeczytał, pomyślał, że zniżkę dostanie, dopiero jak się na wójta zagłosuje. Ciemny lud to kupi” .

A przed wyborami

Jednak biorąc pod uwagę, wypowiedź z marca 2018 roku, jednego z posłów Nowoczesnej, to wybory parlamentarne w 2019 roku, będą nieoczekiwanie ciekawym zjawiskiem, jakie przydarzyć się może tylko w naszym kraju. Otóż według niego, cała opozycja ma się połączyć i wystartować z jednej listy. Co to oznacza? Planują za wszelką cenę wygrać i obalić PiS. Dlaczego? Ponieważ chcą aby Polakom w końcu żyło się lepi….no taa pewnie, chyba się trochę zapędziłem…jeszcze raz…ponieważ boją się, że kolejne 4 lata spędzą w sejmie siedząc w ławkach z napisem opozycja.

Kolejnym wielkim problemem jest to, że wystarczy obejrzeć 7 dni z rzędu wiadomości, bez znaczenia na jakim kanale telewizyjnym, żeby przekonać się, że partie opozycyjne się nie lubią (delikatnie mówiąc). Więc chyba trzeba być skończonym kretynem, żeby nagle uwierzyć, że zgodzili się razem wystartować z jednej listy i połączą swoje partie, żeby móc uczciwie i demokratycznie rządzić krajem. Trochę oleju w głowie to każdy Polak posiada i nikt się na taką watę nie da nabrać.

Także nie ma dla PiS’u alternatywy na ten moment i nie zapowiada się, że powstanie do przyszłego roku. Czy to dobrze, czy źle, to sami musicie ocenić ja się nie wypowiadam, żeby nie narzucać swojej opinii.

Jeśli chcesz wypełnić wniosek o dodatek 300+, możesz kliknąć tutaj

Skończę ten mój wywód polityczny bo jeszcze mi tak zostanie i dopiero będzie źle. Jest po drugiej w nocy jak to kończę pisać i teraz przez resztę nocy będę liczył barany, żeby temat w głowie zagłuszyć. (Ciekawe jak te barany będą wyglądały?)

Jeśli spodobał ci się mój tok rozumowania i uważasz, że zasługuję na to aby więcej ludzi mogło to przeczytać, to podziel się proszę postem na swoim profilu społecznościowym.

A ja zapraszam do odwiedzenia moich social media, które znajdziesz, zarówno na górze jak i na dole strony

 

 

 

One thought on “Program Dobry Start, czyli kolejne „plus+” dla rodzin.

Add yours

Dodaj komentarz

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: