Dzień dziecka, czyli jaki prezent wybrać

Przed nami wspaniałe chwile, już dosłownie za parę dni. Jesteście na to przygotowani, czy dopiero wybieracie się do sklepów??

Dzień dziecka co wybrać?

Wszystko oczywiście zależy od wieku dziecka, a także od płci, oraz jeśli dziecko już troszkę starsze, to od jego upodobań co do zabawek. Nie kupisz przecież lalki 2-letniemu chłopczykowi, albo koparki, dla małej dziewczynki (chyba, że akurat lubią i ty nie widzisz w tym nic złego)

dzień dziecka

Co innego jest, gdy dziecko już płynnie mówi i dobrze wie czego chce. Teraz powstaje pytanie. Czy posłuchamy dziecka, czy też postawimy na nasz wybór? 4-latek na ten przykład, może się już uczyć literek, cyferek, oraz wielu innych przydatnych później umiejętności. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo gier edukacyjnych, od których głowa może zaboleć, ponieważ nie wiadomo którą wybrać.

Więc z jednej strony chcesz mu sprawić miłą niespodziankę i dać mu to czego pragnie (albo raczej uważa, że bez tej zabawki nie może żyć), ale z drugiej wiesz, że lepiej byłoby gdyby mógł się bawić i uczyć jednocześnie. Teraz masz kilka opcji do wyboru

Możliwości

 • Kupić dziecku jego ulubioną zabawkę. Będzię nią zachwycony (przynajmniej przez kilka dni)
 • Wytłumaczyć mu, że lepiej byłoby, gdybyście wybrali jakąś grę, z której można się czegoś nauczyć, a jednocześnie pobawić (opcja możliwa, ale trudniejsza do wprowadzenia, dziecko ma inną wizję swojego szczęścia niż my)
 • Kupić i jedno i drugie. Jak tylko maluch znudzi się swoją zabawką na tyle, żeby odstawić ją do kąta, to można spokojnie wprowadzić grę w ruch. Szczęście podwójne, ponieważ zarówno dziecko będzie ciekawe o co chodzi w zabawie, jak i mama, która będzie mogła nauczyć malucha pewnych umiejętności, bawiąc się przy tym wspaniale (niestety wymaga to pełniejszego portfela, ale czego nie robie się dla dzieci)

Nasz malec zażyczył sobie zabawki z Lwiej straży którą można dostać np; tutaj, ale w komplecie znajduje się tylko jedna figurka, więc czeka nas dodatkowy zakup kolejnych zwierzątek. Mówi nam o tych zabawkach od kilku miesięcy więc nie miałbym serca mu odmówić. Osobiście wolałbym kupić jakieś Lego, ale póki co Nati nie jest zainteresowany. Poniżej znajdują się ciekawe propozycje zestawów, ale jak tylko mu pokazuje, to słyszę tylko, że Lwia straż będzie lepsza.

Sam nie wiem, czy to Lego to dla niego by było, czy raczej dla mnie 🙂  W końcu sam wszystkiego nie ułoży, a ja chętnie mu w tym pomogę, dlaczego by nie. Ale muszę jeszcze poczekać, może mu się jeszcze odmieni i zainteresują go klocki. Zobaczymy

A wy już dokonaliście zakupów, czy jesteście na etapie poszukiwań??

Photo by Philip Veater on Unsplash

6 thoughts on “Dzień dziecka, czyli jaki prezent wybrać

Add yours

 1. Dzień dziecka super sprawa! Ja przychodzę z pomocą moim rodzicom i dla młodszego braciszka wybrałam właśnie Lego, chociaż wiem, że tata pewnie się również z nich ucieszy 😀

  1. A pewnie, że się ucieszy. Tatusiowie to też takie małe dzieci jeśli chodzio Lego

 2. A my byliśmy w aquaparku na dzień dziecka 🙂 …dziewczynkom sie podobało, ale i tak twierdzą, że powinnu dostać jeszcze jakiś „prawdziwy prezent”. HahA.
  Ps. Moj mąż też kupuje sobie lego ha ha

  1. Dzieciaki masz zdolne hehe. Co tam Aquapark, prezentu w postaci zabawki nie było 🙂 Dalej niech ten mój Lego polubi to będzie pretekst do kupowania 🙂 Pozdrawiam i dziękuje za odwiedziny, zapraszam ponownie.

Dodaj komentarz

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: